Niestety banki nie są tak hojne, jak ma to miejsce w przypadku firm pożyczkowych. Oferty pożyczkodawców pozabankowych odznaczają się wysoką przyznawalnością. Oczywiście nie jest tak, że firmy te nie biorą pod uwagę naszej zdolności kredytowej. Kierują się jednak nieco innymi kryteriami, weryfikując wnioski pożyczkobiorców. W wielu z nich można uzyskać pożyczkę bez BIK, BIG czy KRD.

Wyższa kwota – pożyczka ratalna

Jeśli chcemy pożyczyć wyższą kwotę, koniecznie musimy pamiętać o tym, że taką będzie nam ciężej spłacić, jeśli zdecydujemy się na chwilówkę. Z tego typu zobowiązania musimy wywiązać się za 30 dni. Przy wyższych kwotach, zdecydowanie korzystniejsze będzie wzięcie pożyczki, którą możemy spłacić w ratach. W tym wypadku możemy wybrać produkt do spłaty w nawet 48 miesięcy. To okres, dzięki któremu nie odczujemy znaczących braków w budżecie domowym tak, jak miałoby to miejsce w przypadku konieczności dokonania jednorazowej spłaty.

Jaką firmę pożyczkową wybrać?

Bez wątpienia w przypadku sytuacji, w której musimy pożyczyć pieniądze poza bankiem przyda nam się profesjonalne wsparcie. Pomocne okazują się w tym wypadku porównywarki pożyczek ratalnych, dzięki którym dowiemy się wszelkich informacji o firmie pożyczkowej, ale też porównamy oferty i wybierzemy tę najwłaściwszą pod kątem naszych oczekiwań. Bez problemu sprawdzimy w porównywarce minimalną i maksymalną kwotę możliwą do pożyczenia, proponowaną ilość rat oraz koszty pożyczki. To najwłaściwszy sposób na zapoznanie się z aktualnymi ofertami parabanków.